Thursday, October 9, 2008

Mushroom Comel

Merujuk kepada entry Nana yang di’publish’ pada bulan lepas (Nana jatuh hati..), Nana ada tulis yang Nana akan terangkan dengan lebih jelas dalam entry yang akan datang. Tapi, Nana sangat busy dan tak dapat cari masa yang sesuai untuk tulis sambungan untuk entry tersebut.


Ingat lagi klu yang Nana bagi? Mushroom Comel! Tahniah kepada rakan-rakan bloggers yang berjaya meneka dengan tepat.

Introducing, SHINee’s youngest member, Taemin!



Real Name: Lee Taemin
Stage Name : Taemin
Birthdate: July 18, 1993
Height: 175 cm
Position: Lead dancer, Rapper, Sub vocal
Hobbies: Listening to music, Poppin’ dancing, Piano, Mandarin
Facts : Taemin is SHINee's best dancer. Known mostly for his mushroom haircut, he has charmed all the noonas with his cuteness and charming ways.

A member of a new but rapidly rising group SHINee, Taemin caught the attention of many noona fans with his cute charms, astounding dance ability, and amazingly young age, in comparison to other k-pop boy members. Some noona fans gave him the nickname “Heechul-Mini” because of his striking resemblance to Super Junior’s Cinderella, Kim Heechul (who is also my favourite!).

Taemin and the other SHINee members continuously amaze their fans with their perfect live performances, time after time. Performing in the Dream Concert, one of the biggest concerts in Korea, a MONTH after their debut, they were able to stand out from the other groups with their looks, flawless performance, and seemly boundless energy.

To bloggers yang dah menonton SHINee’s Noona Neomu Yeppeo MV, Nana nak bagi ringkasan tentang cerita ‘jatuh hati’ Nana, ^^’’. It is when Key sang, “You might be worried about my young age..” and Taemin gave that shy, adorable smile, Nana terus jatuh hati!

Testimonials :

Onew (SHINee’s Leader) : He won’t probably know himself. He’s very cute.

Minho (SHINee’s Flaming Charisma) : If I am the noona for Yunhanam Reality Show, I will definitely choose Taemin.

Jonghyun (SHINee’s Bling Bling) : I’ll pick Taemin. Taemin neomu yeppeo! (Taemin is so pretty).

Key (SHINee’s Almighty Key) : Taemin is a cute kid as usual.

Ki Soo (School of Rock’s MC) : Speaking of cute charms, it’s Taemin.

Jo Seunghae (Yunhanam’s Noona ep. 2) : He has a small face and his smiles were cute.

Jung Jaehun (Yunhanam’s Noona ep. 4) : Taemin’s eyes were big. I thought it would be good if I had a son like him. His laugh is so cute!

Kim Jiyeon (Yunhanam’s Noona ep. 9) : Whenever he talks, flowers come out. Taemin is cute and adorable.

Nana-chan : Taemin is .. *pengsan*

p/s : Noona = It’s like ‘kakak’ in Malay, but lebih formal. (Kalau ada di antara rakan-rakan bloggers yang dapat terangkan maksud ‘noona’ dengan lebih tepat, silakan!)

18 comments:

ImpErfectioNisAgiFt said...

1st to comment!

yes..

noona=saudari?

ngeh ngeh ngeh...

taemin=epitome of cuteness. period.

NaNa PynkFaery said...

2 Q-chan :
yeah, yeah. boleh dikatakan 'saudari' jugak.

taemin in my definition of cuteness!

ImpErfectioNisAgiFt said...

;)
dorg adalah cuties yg mmg sgt cute
-xdapat diterangkan dgn kata2.

NaNa PynkFaery said...

2 Q-chan :
saye stuju!

pukka48 said...

die ni bkn comel.terlampau comel tau tak??!!! sampai nk kne invent lg satu word utk describe cute yg tahap gaban.tsk tsk tsk

NaNa PynkFaery said...

2 mimi-san :

tu la pasal.. x ade perkataan nak describe taemin kesayangan nana, ni!

Hanna J. Potter said...

ish, kanda rasa mcm noona tu nee-chan pun betui jugak~ hm. heechul mini pun betui..tp kadang2 dia mcm shige pun betui jugak..~ well, check out blog kanda..ada sumthing yg bakal menggemparkan dinda.. dijemput komen panjang, ya?

EmcEE_SubZeRo said...

salam.


tatau nk komen apa. tapi nak jugak mncul kat comment-box nanachan. haha



tu saje. XD

Chazzie Minho said...

"i love my son", "awh, my son is doing great!", "yaa...that's my son" - Key

the first thing that caught my eyes masa SM introduce diorang weeks before debut is Taemin. and yeah, he's still amazing and jjang! haha... seing his solo dance at SM concert totally nosebleeding dude! *perverted noona!*

hisy, takleh jadik ni..kena buat pasal pinho gak ni.. ^^

*shineee.net down - so they might not uploading the vidz yet T__T

NaNa PynkFaery said...

2 kak nani :
betoi-btoi. dia menyerupai heechul and shige. pasal maksud noona tu, rasanya, boleh jugak d katakan 'ne-chan'.

2 azeem :
terima kasih kerana sudi me'ngomen' d sini! hehe

2 chazzie :
hoho, buat la pasal minho. nak gak g komen-komen!

huh, perverted noona! bahaya ni!

Chazzie Minho said...

hahaha..la..PNT society @ shineee.net.. kamu tak join ke??haha..

minho?memang nak tulis..tapi skrg ni tgh lepak kat livejournal.. http://fai-roque09.lovejournal.com so blogger cam terbiar kejap..

TVXQ?hehh, not really into them..kalo nk buat pun maybe untuk dorkistic design..

NaNa PynkFaery said...

2 chazzie :
penah bace, tp x smpat post anything. haha. nampaknye cam kene join la. coz nana pon PNT gak~ hehe

NaNa PynkFaery said...
This comment has been removed by the author.
DaSarangMin♥ said...

noona : older sister (if the speaker is male)
onni : older sister (if the speaker is female)

샤이니 사랑한다 ㅋㅋㅋ♥♥♥~

i heart 온유!ONEW aka lee Jinki^^

Taemin chomel,진짜!

Chazzie Minho said...

hahaha..mari join ramai2.. yunhanam11 dah keluar!! hahaha..meh dload ramai2 ^^

NaNa PynkFaery said...

2 dasarangmin :
ah, tq!! thx for the definition ^^!! taemin mmg comel.

n onew, too.
actually, semua pon comel! hehe.

2 chazzie :
kat youtube, yunhanam 11, dah ade yg shinee subs ke? nana tgk, ade name ape ntah. jap nk g check ade subs ke x

Chazzie Minho said...

dah ada yg subs kat shineeesubs punya account.. shineee.net is back!!! yayyy!!!

NaNa PynkFaery said...

2 chazzie :
me tgh download ni! hehe. xsabar nk tgk~